The Road to Rome to pakiet dodatkowych misji do jednej z najlepszych gier FPP ostatnich lat - Battlefield: 1942. Wszyscy fani drugiej wojny światowej, dynamicznej akcji i przede wszystkim - świetnej zabawy z przyjaciółmi znajdą w nim kolejny pretekst do stoczenia wielu bitew - tym razem w czasie kampanii włoskiej. Wszystko to w okazyjnej cenie 79,90 złotych.

Podobnie jak w oryginale, główną zaletą Road to Rome jest możliwość kontrolowania przez graczy wielu rodzajów pojazdów. W dodatku znajduje się osiem nowych maszyn, które dołączają do trzydziestu dostępnych w Battlefield: 1942. Teraz gracz będzie miał możliwość m.in. polatania niemieckim BF-110 i brytyjskim Mosquito, w grze zadebiutują też włoskie torpedowce i nowe rodzaje artylerii przeciwpancernej.

Kontynuując dominację na polu rozgrywek wieloosobowych, nowy rozdział Battlefield: 1942 pozwala aż 64 graczom w pełni przeżyć napięcie związane z walką w czasie drugiej wojny światowej. Gracz ma do dyspozycji niezliczoną ilość rodzajów broni (zarówno alianckich, jak i państw Osi), a także możliwość kontrolowania wielu pojazdów lądowych, okrętów bojowych i samolotów.