News - Dziś premiera gry Dragon’s Dogma 2

Warszawa, 22.03.2024Cenega, oficjalny partner firmy Capcom, z przyjemnością informuje, że w sprzedaży dostępna jest już gra Dragon’s Dogma 2. Tytuł w edycji pudełkowej ukazał się na PlayStation 5, Xbox Series X oraz PC w angielskiej wersji językowej. Dragon’s Dogma 2 to kontynuacja pierwszej części z 2012 roku. Gra zawiera bogaty, szczegółowy i otwarty świat fantasy zbudowany przy użyciu RE ENGINE firmy Capcom, w którym indywidualne wybory graczy oraz ich kreatywność pozwolą kształtować własne i wyjątkowe doświadczenia z grania.Premierowy zwiastun gry dostępny jest pod tym linkiem: https://youtu.be/ql3FjdxZRPcGra Dragon’s Dogma 2 zebrała bardzo wysokie oceny od polskich recenzentów:

 

  • PPE.pl - 9,5/10
  • gram.pl - 9/10
  • GRY-OnLine - 8,5/10
  • CD-Action - 8,5/10
  • Spider’s Web - 8,5/10

 

 

Dragon's Dogma 2 to gra RPG akcji z bogatą fabułą, umieszcza we wciągającym świecie fantasy, w której gracze wcielą się w Powstałego (Arisen) - bohatera, którego serce zostało skradzione przez smoka. W produkcji dowodzić można drużyną składającą się z maksymalnie trzech członków zwanych Pionkami (Pawns). Każdy oddział zawiera główną postać gracza oraz maksymalnie dwóch towarzyszy, których można zrekrutować offline lub od innych graczy w trakcie rozgrywki online. Sceneria Dragon's Dogma 2 odzwierciedla bujne wzgórza z klasycznej gry Dragon's Dogma i jej rozszerzenia Dark Arisen. Historia drugiej odsłony rozgrywa się w równoległym świecie, w którym istnieją dwa narody o odmiennym podejściu do zagrożenia ze strony smoków. Królowa regentka Disa ogłosiła fałszywego Powstałego, aby zachować kontrolę nad królestwem Vermund dla swojego syna. W tym samym czasie naród bestii Battahl uznał Pionki za źródło nieszczęść i aby zapobiec klęskom, zwrócił się ku kultowi Lambent Flame i ich najwyższej kapłance Nadinii.

 

 

Dragon's Dogma 2 wykorzystuje moc silnika RE ENGINE, dzięki któremu mapa świata gry jest około cztery razy większą od oryginalnego świata Dragon's Dogma, jest gęsto zaludniona wrogami, wydarzeniami i lokacjami renderowanymi przy użyciu najnowszych technologii graficznych. Środowisko gry uzupełnia immersyjna fizyka i sztuczna inteligencja postaci, która ożywia towarzyszy, potwory i postacie niezależne. Pionki organicznie prowadzą graczy do nowych lokacji, dynamicznie współpracują podczas bitwy, a nawet reagują na specjalne momenty, takie jak świętowanie zwycięstw. Napotykane potwory zachęcają graczy do opracowywania licznych strategii, pozwalających odnieść sukces w walce lub nawet jej uniknąć. Dragon's Dogma 2 pozwala kształtować własną przygodę poprzez interakcje z ponad tysiącem postaci niezależnych zamieszkujących świat gry, w tym między innymi z dzierżącą łuk Ulriką, najwyższą kapłanką Nadinią oraz wieloma innymi unikalnymi charakterami, które nawiążą różne relacje z Powstałymi, oferując wiele zróżnicowanych momentów fabularnych.

 

 

Przed wyruszeniem na każdą misję ważne jest, aby zorganizować swoją drużynę, poznać mocne i słabe strony każdego z jej członków, opracować strategię oraz wybrać profesję dla swojego Powstałego. W grze można stworzyć zbalansowaną drużynę o wielu umiejętnościach - czysto ofensywną grupę złożoną z magicznych siłaczy, krzepką ekipę wojowników uzbrojonych w broń dwuręczną i nie tylko. Gdy gracze rozpoczną swoją przygodę w Dragon's Dogma 2, będą mogli wybrać spośród czterech dostępnych początkowych klas postaci: wojownika, łucznika, złodzieja i maga. W miarę postępów, odwiedzając odpowiednie lokacje w świecie gry, profesję głównego Pionka będzie można zmienić i odblokować nowe. Na PlayStation 5, Xbox Series X|S i Steam dostępne jest darmowe narzędzie "Character Creator & Storage", pozwalające graczom stworzyć pięć projektów postaci dla Powstałych i głównych Pionków, które zostaną przeniesione do pełnej wersji gry.22.03.2024
 


powrót
 
 
 
 

Nadchodzące tytuły

 
 

Najnowsze tytuły