News - Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika w planie wydawniczym firmy Cenega!

Firma Cenega ogłasza, że na mocy umowy z Wydawnictwem Egmont, stała się wyłącznym dystrybutorem gry Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika na terenie Polski. Przeznaczona na PC gra przygodowa pozwoli dzieciom i ich rodzicom wcielić się w znanych komiksowych bohaterów i rozwiązać problemy grodu Mirmiłowo. Gra ukaże się pod koniec roku.  

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika to tradycyjna gra przygodowa typu point'n'click, stylem nawiązująca do klasyki gatunku, przedstawiająca nowe przygody dwójki polskich kultowych bohaterów komiksowych - Kajka i Kokosza. Każda z ponad 40 lokacji gry jest pieczołowicie malowana, by jak najlepiej oddać niezwykły charakter i styl komiksów. Potęguje to charakterystyczny dla komiksów Janusza  Christy humor, który rozbawi zarówno dzieci, jak i rodziców.

Do Mirmiłowa przybywają kupcy z zachodu, a pomiędzy nimi podstępny Hodon, który wyolbrzymiając ambicje mieszkańców próbuje osiągnąć znane tylko sobie niecne cele. Aby poznać tajemnice Hodona, jako Kajko i Kokosz gracze przemierzą dopracowany graficznie i wierny komiksowemu oryginałowi świat oraz sprawdzą się w wielu mini-grach.

Główne cechy:

  • Bajkowa grafika idealnie oddająca klimat komiksów - ponad 40 przepięknych lokacji.
  • Wzorowany na komiksach wielopoziomowy humor.
  • Klasyczna przygodówka z kultowymi bohaterami.
  • 15 logicznych i zręcznościowych mini gier.
  • Gra w pełnej polskiej wersji językowej.


Wszyscy, którzy zafascynowani są przygodami dwóch słowiańskich wojów, mogą liczyć na kolejną dawkę śmiechu w komiksach i grze planszowej wydawnictwa Egmont.

Na rynku dostępna jest pełna edycja wznowionych 20 albumów komiksowych, m.in. Szkoła latania, Wielki turniej, czy Urodziny Milusia. Magia opowieści i niewymuszony humor bawią do dziś, a pełne szalonych przygód albumy czyta się jednym tchem. Najsławniejsza seria komiksowa polskiego mistrza opowieści rysunkowych, Janusza Christy powinna być na półce każdego czytelnika.

Dla większych śmiałków czeka inne wyzwanie, gra planszowa Kajko i Kokosz - Wyprawa Śmiałków. Wielkie emocje dla młodszych i starszych graczy przy przeprawie na drugi brzeg jeziora.

Więcej informacji o wydaniu gry Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika Cenega poda już wkrótce.28.10.2011
 


powrót
 
 
 
 

Nadchodzące tytuły

 
 

Najnowsze tytuły