Twierdza: Władcy Wojny Edycja Limitowana

 

Twierdza: Władcy wojny (oryginalnie Stronghold: Warlords), to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Twierdza, który został opracowany przez sprawujący pieczę nad serią zespół FireFly Studios.

 
 
Platforma PC
Gatunek Strategiczne
Wersja językowa lang
Data premiery 09.03.2021
Wydawca Firefly Studios
 
 

Wymagania techniczne

wkrótce

wydanie premierowe gry, do wyczerpania nakładu, będzie dostępne w Edycji limitowanej wzbogaconej o dodatki, przy zachowaniu standardowej ceny. W skład tego wydania wejdą:

  • Gra na płycie DVD
  • Unikatowy artbook w twardej oprawie
  • Soundtrack na CD-Audio oraz w wersji cyfrowej zawierający oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry
  • Film „Making of…” w wersji cyfrowej
  • Dodatkowo bonus dla osób, które zamówię grę przed premierą – gra Twierdza HD w wersji cyfrowej.

  

Twierdza: Władcy wojny (oryginalnie Stronghold: Warlords), to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Twierdza, który został opracowany przez sprawujący pieczę nad serią zespół FireFly Studios. Najnowsza produkcja przenosi graczy po raz pierwszy na Daleki Wschód. Akcja rozpoczyna się w III wieku przed naszą erą, a kończy na początku XIII wieku naszej ery. W grze pojawiają się takie nacje, jak cesarskie Chiny, rządzona przez szogunów Japonia, mongolscy koczownicy oraz plemiona zamieszkujące tereny obecnego Wietnamu.

 

Autorem przewodniej grafiki Twierdza: Władcy wojny jest wybitny polski malarz, ilustrator i artysta koncepcyjny – Mariusz Kozik, który już wielokrotnie miał okazje tworzyć doceniane projekty graficzne dla gier czy książek.  

Kozik jest pasjonatem historii, dlatego wiele jego prac dotyka tematyki historycznej i militarnej; kładzie on też olbrzymi nacisk na poprawność historyczną, nawet w stosunku do najmniejszych detali zbroi lub umundurowania.

Więcej prac Mariusza Kozika można zobaczyć tu: https://www.artstation.com/lacedemon

 

 

Wyrusz na wschód 

Oblegaj wielkich chanów, generałów cesarza i shogunów w grze Twierdza: Władcy wojny, kolejnej grze strategicznej o budowaniu zamków od FireFly Studios. Jest to pierwsza gra z serii Twierdza, która odtwarza zamki z Dalekiego Wschodu. Władcy wojny pozwalają na dowodzenie mongołami, cesarskimi wojownikami, czy samurajami podczas oblegania japońskich zamków i chińskich miast. Pokonaj władców znanych z historii korzystając z nowych machin oblężniczych, klasycznych jednostek i całkiem nowej możliwości grania w Twierdzę.

 

Zdobywaj sojuszników

Po raz pierwszy w historii serii, Twierdza: Władcy wojny pozwala graczom rekrutować, ulepszać i dowodzić władcami, którzy są w gestii sztucznej inteligencji na polu bitwy. Każdy władca zwiększa Twą waleczność dzięki swoim unikalnym zaletom, charakterowi i ulepszalnym zdolnościom. Wykorzystaj ich w swoim przemyśle, umocnij granice, twórz nowe bronie albo przeprowadź wspólny atak! Każda misja kampanii, potyczka lub gra multiplayer oznacza pewną liczbę władców, którymi możesz dowodzić, wprowadzając nowy rodzaj strategii do gry.

 

Napisz historię na nowo

W grze Twierdza: Władcy wojny możesz odtworzyć historię od Chin z III wieku p.n.e. aż do powstania Imperium Mongolskiego w XIII wieku. Zaczynasz w królestwie Âu Lạc w Wietnamie, aby później doświadczyć powstania dynastii Qin, japońskiego szogunatu oraz przybycia Czyngis-chana. Przekonuj kolejnych władców, aby do ciebie dołączyli i zdobywaj inne terytoria przy pomocy lansjerów, łuczników konnych, samurajów oraz drabiniarzy.

 

 

Cechy gry:

 

  • Dowódź władcami wojny na polach bitew i zwyciężaj, odblokowuj coraz potężniejsze zamki, armie i zdolności
  • Rekrutuj nowe jednostki takie jak: lansjerzy, samurajowie, łucznicy konni czy drabiniarze
  • Weź udział w historycznych wydarzeniach od Chin z III wieku p.n.e., poprzez powstanie szogunatu, aż do powstania Imperium mongolskiego
  • Zetrzyj z powierzchni ziemi swoich wrogów dzięki odkryciu prochu, zupełnie nowym maszynom oblężniczym, takim jak ogniste lance, wieże oblężnicze czy płonące woły!   
  • Stań się najpotężniejszym władcą poprzez strach lub uwielbienie, wykorzystując pełen wachlarz średniowiecznych rozrywek, system podatkowy i tortury